Menu
Košík

PanoSociety.cz Blog: Jak fotit 360 — nodalninja

Nodal Ninja 6 tip: Páka pro aktivaci klikacího mechanismu horního rotátoru

Publikováno ,

Nodal Ninja 6 tip: Horní rotátor u Nodal Ninja 6 má aktivní aretaci každého 7.5 stupně. Aretace může být vypnuta posunem této páky. Po vypnutí si hlavu můžete nastavit do libovolného úhlu.

Přečíst →

Rotátor Nodal Ninja RD8-II: Ideální na gigapixelové fotografie

Publikováno ,

Rotátor RD8-II - Ideální na gigapixelové fotografie Za svůj život jsem nafotil několik set gigapixelových panoramat za pomoci panoramatické hlavy Manfrotto 303SPH při ohniskové vzdálenosti 200mm. Tato volba byla ideální z jednoduchého důvodu: Manfrotto umožňuje nejmenší krok 5° a to při rozumném překryvu právě odpovídá ohniskové vzdálenosti 200mm. Když jsem se rozhodoval, jaké jsou varianty pro dosažení vyššího rozlišení za pomoci delší ohniskové vzdálenosti, volba byla jednoznačná pro rotátor Nodal Ninja RD8-II, který jako jediný na trhu umožňuje krok menší než 5°, přesněji 4°, 3° a 2° a umožňuje tak používat ohniska až kolem 500mm (při focení na výšku). V...

Přečíst →

Dvojsvorka pro 3D stereoskopické focení právě přidána na eshop

Publikováno ,

Na eshop jsme právě přidali nový dvojdržák na dva kroužky od Nodal Ninja. Spolu s kroužky na objektivy se jedná o ideální minizařízení pro pořizování stereoskopických 3D fotografií.   

Přečíst →

Nové kroužky na objektivy - kolekce léto 2015

Publikováno ,

Na eshop jsme přidali spoustu nových kroužků na objektivy, včetně velmi oblíbených Samyang 8mm II a Samyang 12mm. Zároveň jsme odkaz na kroužky přidali do hlavního menu na eshopu.

Přečíst →

Výstava panoramatické fotografie a 360 videa

Publikováno ,

Výstava panoramatické fotografie a 360 videa bude otevřená pro veřejnost (tedy bez nutnosti kupovat lístek na konferenci) od 1. do 3. června 2015 od 12-17h v předsálí kina BIO Oko v Praze. Přijďte se za námi podívat! Více informací zde

Přečíst →   
Našemu eshopu věří špičky v oboru 360 VR, včetně:
Stijn Algoet
Florian Frey
Alexandr Reznik
Jann Lipka
Florian Knorn
Michael Kolchesky
Jürgen Schrader
Zeljko Soletic
Susanne Reddig
Klaus Reinfeld
... a tisíce dalších fotografů jako jste vy.