Menu
Košík

Jakou panoramatickou hlavu použít pro Nikon D610 a D800

Publikováno

Zveřejňujeme odpověď ze zákaznického servisu, protože se nejspíš bude hodit i někomu dalšímu:

Hladam vhodne riesenie pre mna a neviem ci Nodal Ninja 4 bude dobrym rieseniem. Mam nikon D610 a D800 a chcel by som to pouzivat z objektivom samyang 14mm do panoram 360 / 180 a Nikkor 24-70 obycajnych panoram. 
Neviem ci NN4 neje prilis kratky pre objektiv 24-70

Naše odpověď (omolouvám se čtenářům blogu za chybějící diakritiku u tohoto příspěvku):

Dobry den

Nemam presne rozmery D610, takze tyto informace jsou jen pro D800. Predpokladam ale, ze D610 je o trochu mensi nez D800, takze limitujici faktor je D800. Predpokladam rozmery bez battery gripu.

Potvrzuji, ze NN4 pro Samyang 14 je NN4 vyhovujicim resenim. Tento objektiv je pomerne kratky, takze v poradku.

Pro Nikor 24-70 2.8 je nejdelsi (paradoxne) na ohnisku 24mm a potreboval byste horni kolejnici 155mm. Na NN4 jde vsak nastavit jen 140mm. Ale od ohniskove vzdalenosti cca 45mm jiz nutne nastaveni klesa pod 140mm, takze tento objektiv muzete pouzit.

Zalezi tedy jestli planujete pouzivat 24-70 i pro mensi ohniskove vzdalenosti nez cca 45mm. Pokud ne, tak vam NN4 plne dostacuje.

Pokud planujete pouzivat i kratsi ohnisko, doporucuji dokoupit Nodal Ninja adapter T30 (muzete dokoupit kdykoliv v budoucnu), ktery vam kolejnici prodlouzi o dalsich cca 30mm, a tim padem vam to uz bude stacit.

 

Pokud budete objektivy casto menit, doporucuji koupit Nodal Ninja 4 s rotatorem RD16-II, ktery vam umozni jednoduse menit uhly rotace mezi jednotlivymi fotografiemi a tim padem jednoduse prepinat mezi focenim 360x180 a klasickych panoram.

Doporucuji take Nodal Ninja EZ leveler kvuli vyrovnani horizontu, coz ocenite zejmena u focení klasickych panoramatických fotografii.

Pro jakekoliv dalsi dotazy jsem vam plne k dispozici.


Kdo další by o tomto článku měl vědět? Sdílejte← Předchozí článek Následující článek →

Komentáře


  

Mezi naše významné české zákazníky patří desítky institucí, firem a podniků, včetně:
Čeští egyptologové, Univerzita Karlova - Filosofická fakulta, Generální finanční ředitelství, Policie ČR, AutoCont CZ, Národní památkový ústav, Centrum FotoŠkoda, Česká geologická služba, Jazyková škola Břeclav, Muzeum Města ústí nad labem, Střední oděvní škola Vizovice, VUT Brno, ČVUT Praha, Masarykova univerzita, Český rozhlas, Česká televize.


Našemu eshopu věří špičky v oboru 360 VR, včetně:
Willy Kaemena, Stijn Algoet, Florian Frey, Alexandr Reznik, Jann Lipka, Florian Knorn, Michael Kolchesky, Jürgen Schrader, Zeljko Soletic, Susanne Reddig, Klaus Reinfeld, ... a tisíce dalších fotografů jako jste vy.