Menu
Košík

Poradna: Chtěli bychom v rámci vylepšení našich internetových stránek vytvářet 360° fotografie, případně virtuální prohlídky ineriérů. Prosím o doporučení vhodného stativu + programu

Publikováno

V minulém týdnu mi přišel do emailem následující dotaz.

Chtěli bychom v rámci vylepšení našich internetových stránek vytvářet 360° fotografie, případně virtuální prohlídky ineriérů. Prosím o doporučení vhodného stativu + programu.

Moje odpověď je níže. 

Díky za dotaz!

Pro focení 360° fotek a virtuálních prohlídek budete potřebovat místo klasické stativové hlavy panoramatickou hlavu. Při focení těchto fotografií je totiž důležité dodržovat neparalaxní bod, aby na sebe fotografie při skládání mohly velmi přesně navazovat, a to pomocí klasické stativové hlavy nedocílíte - nastal by problém nenavazujících linií ve výsledné fotce. Obzvlášť v interiérech jsou tyto chyby velmi viditelné.

Doporučil bych vám tedy koupi jakéhokoliv robustního stativu ALE bez horní stativové hlavy. Díky tomu se vám cena stativu značně sníží, dle značky klidně i na půlku. Osobně používám značku Manfrotto. Důležitá je pouze robustnost kvůli vibracím a nosnosti. Stativy zatím neprodáváme, takže se budete muset poptat ve vašem oblíbeném fotoobchodě. 

Nabídku panoramatických hlav na našem eshopu najdete zde.

Na výběr máte možnosti Nodal Ninja 3 (menší, levnější) a nebo Nodal Ninja 4 (větší). Záleží na rozměrech fotoaparátu a objektivu. Pro konkrétní fotoaparát a objektiv vám doporučím konkrétní hlavu.

Programy, které doporučuji, popisuji tady (zejména PTGUI na skádání fotografií)

http://jakfotit360.cz/software

A koupit je můžete tady

http://shop.jakfotit360.cz/software

V případě dalších otázek jsem k dispozici. 

Pokud byste na otázku dokázali odpovědět líp, napište to prosím do komentářů. Díky


Kdo další by o tomto článku měl vědět? Sdílejte← Předchozí článek Následující článek →

Komentáře


  

Mezi naše významné české zákazníky patří desítky institucí, firem a podniků, včetně:
Čeští egyptologové, Univerzita Karlova - Filosofická fakulta, Generální finanční ředitelství, Policie ČR, AutoCont CZ, Národní památkový ústav, Centrum FotoŠkoda, Česká geologická služba, Jazyková škola Břeclav, Muzeum Města ústí nad labem, Střední oděvní škola Vizovice, VUT Brno, ČVUT Praha, Masarykova univerzita, Český rozhlas, Česká televize.


Našemu eshopu věří špičky v oboru 360 VR, včetně:
Willy Kaemena, Stijn Algoet, Florian Frey, Alexandr Reznik, Jann Lipka, Florian Knorn, Michael Kolchesky, Jürgen Schrader, Zeljko Soletic, Susanne Reddig, Klaus Reinfeld, ... a tisíce dalších fotografů jako jste vy.