Menu
Košík

Poradna: Chtěli bychom v rámci vylepšení našich internetových stránek vytvářet 360° fotografie, případně virtuální prohlídky ineriérů. Prosím o doporučení vhodného stativu + programu

Publikováno

V minulém týdnu mi přišel do emailem následující dotaz.

Chtěli bychom v rámci vylepšení našich internetových stránek vytvářet 360° fotografie, případně virtuální prohlídky ineriérů. Prosím o doporučení vhodného stativu + programu.

Moje odpověď je níže. 

Díky za dotaz!

Pro focení 360° fotek a virtuálních prohlídek budete potřebovat místo klasické stativové hlavy panoramatickou hlavu. Při focení těchto fotografií je totiž důležité dodržovat neparalaxní bod, aby na sebe fotografie při skládání mohly velmi přesně navazovat, a to pomocí klasické stativové hlavy nedocílíte - nastal by problém nenavazujících linií ve výsledné fotce. Obzvlášť v interiérech jsou tyto chyby velmi viditelné.

Doporučil bych vám tedy koupi jakéhokoliv robustního stativu ALE bez horní stativové hlavy. Díky tomu se vám cena stativu značně sníží, dle značky klidně i na půlku. Osobně používám značku Manfrotto. Důležitá je pouze robustnost kvůli vibracím a nosnosti. Stativy zatím neprodáváme, takže se budete muset poptat ve vašem oblíbeném fotoobchodě. 

Nabídku panoramatických hlav na našem eshopu najdete zde.

Na výběr máte možnosti Nodal Ninja 3 (menší, levnější) a nebo Nodal Ninja 4 (větší). Záleží na rozměrech fotoaparátu a objektivu. Pro konkrétní fotoaparát a objektiv vám doporučím konkrétní hlavu.

Programy, které doporučuji, popisuji tady (zejména PTGUI na skádání fotografií)

http://jakfotit360.cz/software

A koupit je můžete tady

http://shop.jakfotit360.cz/software

V případě dalších otázek jsem k dispozici. 

Pokud byste na otázku dokázali odpovědět líp, napište to prosím do komentářů. Díky


Kdo další by o tomto článku měl vědět? Sdílejte← Předchozí článek Následující článek →

Komentáře


  
Našemu eshopu věří špičky v oboru 360 VR, včetně:
Stijn Algoet
Florian Frey
Alexandr Reznik
Jann Lipka
Florian Knorn
Michael Kolchesky
Jürgen Schrader
Zeljko Soletic
Susanne Reddig
Klaus Reinfeld
... a tisíce dalších fotografů jako jste vy.