Menu
Košík

Další iPhone aplikace pro 360° fotky – UScapeIt

Publikováno

S mobilními aplikacemi pro vytváření a sdílení panoramtických fotek se roztrhl pytel. Jako další se do rozjetého vlaku snaží naskočit Everyscape se svým UScapeIt. Na rozdíl například od Photosynth tato aplikace neskládá fotky přímo v telefonu, ale nahrává je na server, kde se zpracovávají. Originální je také způsob vytváření fotky: Nahrajete video otáčením kolem dokola a z něj se panoramatická fotka složí. 

Já sám jsem aplikaci vyzkoušel včera a výsledek mě poměrně zklamal. U nahrávání videem totiž není tak úplně jasné, na rozdíl třeba od Photosynth, kterou část výhledu už jste zachytili a kterou ještě ne, takže to je vždy hra o náhodu a štěstí. Navíc, zřejmě díky tomu, že mám iPhone 3GS bez gyroskopu, se výsledná panoramatická fotka vůbec nesložila. Viz ukázka(podotýkám, že jsem se otočil o plných 360 stupňů).

Pokud vás ale 360 fotky baví, tak neváhejte a vyzkoušejte. Pokud máte iPhone 4 s gyroskopem, tak budu rád, když se v kometáři podělíte o své zkušenosti. Na AppStore najdete aplikaci pod názvem “UScapeIt”.


Kdo další by o tomto článku měl vědět? Sdílejte← Předchozí článek Následující článek →

Komentáře


  
Našemu eshopu věří špičky v oboru 360 VR, včetně:
Stijn Algoet
Florian Frey
Alexandr Reznik
Jann Lipka
Florian Knorn
Michael Kolchesky
Jürgen Schrader
Zeljko Soletic
Susanne Reddig
Klaus Reinfeld
... a tisíce dalších fotografů jako jste vy.