Menu
Košík

Jak poskládat sférickou panoramatickou fotku na počítači (video)

Publikováno

V minulém díle videonávodu pro focení sférických fotografií jsme si ukázali, jak vyfotit sférickou 360° fotku pomocí digitální zrcadlovky a fisheye objektivu. V tomto videu Florian Knorn (autor irského serveru pano.ie) ukazuje jak fotky zpracovat na počítači.

Tip: Pokud se cítíte být pokročilí, mkrněte na návod jak správně fotky upravit před samotným zpracováním do sférické panoramatické fotografie – dozvíte se tam jak upravit vyvážení bílé, chromatickou aberaci a podobně. Pokud s focením právě začínáte, tuto odbočku však přeskočte a rovnou se podívejte na video níže. Nastudovat detaily můžete kdykoliv později.

Použitý software:
PTgui – Placený software, ale i Florian i já ho vřele doporučujeme (ne, nemáme z toho provize :). Tento software je použitý ve videu níže. Jako náhradu můžete použít Hugin Panorama Stitcher, který je kompletně zdarma, má podobné funkce, jen je trochu obtížnější na používání.

Video číslo 1 – Zpracování fotek vyfocených bez stativu
[youtube https://www.youtube.com/watch?v=W-WEosizCzE]

Video číslo 2 – Zpracování fotek vyfocených se stativem (včetně části ukazující jak stativ z fotky vymazat)
[youtube https://www.youtube.com/watch?v=6GZDqeE-src]

Nyní se můžete  vrátit na rozcestníkový článek videonávodu pro focení sférických fotografií.


Kdo další by o tomto článku měl vědět? Sdílejte← Předchozí článek Následující článek →

Komentáře


  

Mezi naše významné české zákazníky patří desítky institucí, firem a podniků, včetně:
Čeští egyptologové, Univerzita Karlova - Filosofická fakulta, Generální finanční ředitelství, Policie ČR, AutoCont CZ, Národní památkový ústav, Centrum FotoŠkoda, Česká geologická služba, Jazyková škola Břeclav, Muzeum Města ústí nad labem, Střední oděvní škola Vizovice, VUT Brno, ČVUT Praha, Masarykova univerzita, Český rozhlas, Česká televize.


Našemu eshopu věří špičky v oboru 360 VR, včetně:
Willy Kaemena, Stijn Algoet, Florian Frey, Alexandr Reznik, Jann Lipka, Florian Knorn, Michael Kolchesky, Jürgen Schrader, Zeljko Soletic, Susanne Reddig, Klaus Reinfeld, ... a tisíce dalších fotografů jako jste vy.