Menu
Košík

Video návod: Jak vytvořit sférické fotografie bez viditelného stativu

Publikováno

Na následujícím videu je Florian Knorn (autor irského serveru pano.ie) ukazující tři techniky focení, které všechny vytvoří plně sférické panoramatické fotografie s úhlem záběru 360° kolem dokola a s možností se rozhlížet nahoru a dolů, ve kterých nebude vidět stativ.

Tento článek je součástí videonávodu pro focení sférických fotografií, ve kterém najdete seznam vybavení, které budete potřebovat pro vykonání kroků v tomto návodu.

Tři techniky focení jsou:

1. Fullframe zrcadlovka s fisheye objektivem 8mm
(v takovém případě jsou potřeba čtyři fotky kolem dokola – všimněte si jak natáčí foťák mírně nahoru a dolů v různých záběrech – to se hodí pro zamezení artefaktů ve spojích nahoře a dole ve fotce)

2. Crop zrcadlovka s fisheye objektivem 8mm
(v takovém případě Florian používá šest fotografií – čtyři dokola a jednu nahoru a jednu dolů)

3. Focení se stativem při nutnosti delší expozice
(i v tomto případě nemusí být na fotografii stativ, pokud uděláte jednu fotku navíc jakoby zestrany a potom například pomocí programu PTGui a fuknce viewpoint correction stativ touto extra fotkou zamaskujete)

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=ouOEM4cKKGc]

Nyní se můžete  vrátit na rozcestníkový článek videonávodu pro focení sférických fotografií.


Kdo další by o tomto článku měl vědět? Sdílejte← Předchozí článek Následující článek →

Komentáře


  

Mezi naše významné české zákazníky patří desítky institucí, firem a podniků, včetně:
Čeští egyptologové, Univerzita Karlova - Filosofická fakulta, Generální finanční ředitelství, Policie ČR, AutoCont CZ, Národní památkový ústav, Centrum FotoŠkoda, Česká geologická služba, Jazyková škola Břeclav, Muzeum Města ústí nad labem, Střední oděvní škola Vizovice, VUT Brno, ČVUT Praha, Masarykova univerzita, Český rozhlas, Česká televize.


Našemu eshopu věří špičky v oboru 360 VR, včetně:
Willy Kaemena, Stijn Algoet, Florian Frey, Alexandr Reznik, Jann Lipka, Florian Knorn, Michael Kolchesky, Jürgen Schrader, Zeljko Soletic, Susanne Reddig, Klaus Reinfeld, ... a tisíce dalších fotografů jako jste vy.